Emotivni susret u 'ranjenom gradu': Studenti Nadija i Sava ponovo u zagrljaju

17
Radiosarajevo.ba
Emotivni susret u 'ranjenom gradu': Studenti Nadija i Sava ponovo u zagrljaju
Foto: Printscreen / Facebook / Emotivni susret Nadije i Save

Oko 5.000 studenata i građana iz različitih dijelova Srbije stiglo je do Novog Sada, gdje se u subotu, 1. novembra, održava komemorativni skup povodom godišnjice tragedije na Željezničkoj stanici.

Jedna scena bila je posebno emotivna kada su se ponovo susreli studenti - Nadija i Sava.

Mediji širom regiona prenijeli su u martu njihov prvi susret tokom pješačke ture, kada je bio veliki protest u Beogradu.

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Nadija i Sava – ona s hidžabom, on sa šajkačom. Scena kako se grle i plaču od radosti što su se ponovo sreli, nikoga neće ostaviti ravnodušnim.

Podsjetimo, studenti Državnog univerziteta u Novom Pazaru pješačili su duže od dvije sedmice do Novog Sada, samo sa jednim ciljem - doći do 1. novembra u ovaj 'ranjeni grad' u Srbiji na obilježavanje godišnjica od pada nadstrešnice Željezničke stanice, koja je usmrtila 16 ljudi i jedno teško povrijedila.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (17)

/ Povezano

/ Najnovije