Daleko iznad ograničenja: 26-godišnjak sa Porscheom vozio 233 kilometra na sat
U Srbiji je protekle noći zabilježen nesvakidašnji slučaj bahate vožnje koji se, svom srećom, nije završio tragično.
Policijski presretač je jutros, 6. decembra, oko 2:00 sata zaustavio M. V. (26) koji je na auto-putu Beograd - Novi Sad, kod Surčina, vozio automobil marke Porsche brzinom od 233,2 kilometra na sat, što se vidi i na videozapisu s policijskog vozila, prenosi Nova.rs.
Kako je saopćeno iz Uprave saobraćajne policije, na tom dijelu puta brzina je ograničena na 130 kilometara na sat.
U ovom dijelu BiH penzije rastu za 6,25 posto: Koliko je to u markama
Vozač je isključen iz saobraćaja, a protiv njega je podnijeta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje.
U posljednja četiri dana, koliko traje akcija pojačane kontrole, pripadnici Uprave saobraćajne policije kontrolisali su oko 40.000 vozila i otkrili su više od 22.500 prekršaja, od čega 33 prekršaja nasilničke vožnje. Akcija pojačane kontrole saobraćaja sprovodit će se do nedjelje, 7. decembra.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.