Prva žrtva nove gripe u Sloveniji

Radiosarajevo.ba
Prva žrtva nove gripe u Sloveniji
U ljubljanskoj Infekcijskoj klinici u utorak je od posljedica nove gripe H1N1 umrla pacijentica koja se od petka nalazila u stanju ugroženih životnih funkcija, objavili su bolnički izvori.

Riječ je o prvom smrtnom slučaju u Sloveniji u kojoj je zabilježeno nekoliko stotina slučajeva nove gripe, uglavnom lakšeg oblika, zbog čega je do sada bilo hospitalizirano samo pet pacijenata. Identitet umrle pacijentice nije objavljen, a ranije je objavljeno da se radi o ženi u dobi između 50 i 60 godina, s kroničnom bolešću koja donosi povećani rizik obolijevanja od nove gripe.

Cijepljenje zdravstvenih radnika cjepivom Glaxo Smith Klinea otpočelo je u Sloveniji prošli tjedan, a od ovoga su za cijepljenje mogu naručiti i ostali građani.

fena/radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije