"Zašto volim Bosnu i Hercegovinu?": Djeca u Novom Sarajevu čestitala 25. novembar
Općina Novo Sarajevo obilježila je 25. novembar – Dan državnosti Bosne i Hercegovine zajedno s učenicima novosarajevskih osnovnih škola kroz poseban program pod motom "Zašto volim Bosnu i Hercegovinu?".
Učenici su, zajedno s općinskom načelnicom Benjaminom Karić i predsjedavajućim Općinskog vijeća Edisonom Pavlovićem ispisivali poruke ljubavi, ponosa i nade koje su postavljali na veliku kartu Bosne i Hercegovine, postavljenu u holu Općine.
Ovaj simbolični čin bio je prilika da se čuje dječiji glas – iskren, čist i pun ljubavi prema domovini. Kroz kratke, ali snažne poruke, djeca su podsjetila na vrijednosti koje nas ujedinjuju: zajedništvo, poštovanje, ponos i vjeru u budućnost.
Snažna mećava u Rusiji: Na autoputu ostalo zaglavljeno 148 osoba, među njima i djeca
Načelnica Karić istakla je važnost uključivanja najmlađih u obilježavanje Dana državnosti.
"Dječija riječ je najistinitija i najiskrenija. Njihove poruke pokazuju nam zašto se Bosna i Hercegovina voli – srcem, dobrim djelima i vjerom u bolje sutra. Sretan Dan državnosti svim građankama i građanima naše domovine", poručila je načelnica Karić.
Obavijest za građane Sarajeva: Pročitajte kako će raditi gradski prijevoz na Dan državnosti BiH
Karta ispunjena dječijim porukama ostaje trajni podsjetnik na ovaj dan i krasit će prostor Općine kao simbol ljubavi prema domovini i povezanosti generacija.
Općina Novo Sarajevo zahvaljuje svim učenicima i nastavnicima koji su učestvovali u ovoj aktivnosti i doprinijeli da Dan državnosti bude obilježen na najljepši mogući način.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.