Vodovodu i kanalizaciji Sarajevo odblokiran račun: Radnicima isplaćene plate

1
Radiosarajevo.ba
Vodovodu i kanalizaciji Sarajevo odblokiran račun: Radnicima isplaćene plate
Foto: A. K. / Radiosarajevo.ba / Vodovod i kanalizacija

Račun KJKP "Vodovod i kanalizacija" d.o.o. Sarajevo je odblokiran nakon što je Uprava Preduzeća postigla sporazum sa Poreznom upravom Federacije Bosne i Hercegovine o odgođenom plaćanju dugovanja u trajanju od šest mjeseci, objavljeno je danas, 21. aprila iz sarajevskog Vodovoda.

"Radnicima 'Vodovoda i kanalizacije' isplaćena je plata, a Preduzeće nastavlja sa transparentnim radom i aktivnostima na stabilizaciji poslovanja i odgovornom upravljanju.

Također, podsjećamo da je Skupština Kantona Sarajevo na sjednici održanoj 17. aprila 2025. godine dala saglasnost KJKP 'Vodovod i kanalizacija' d.o.o. Sarajevo za zasnivanje hipoteke na upravnoj zgradi Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Butila", objavili su iz sarajevskog Vodovoda.

Iranski vođa prijeti ozbiljnim posljedicama u slučaju napada SAD-a: "Nećemo se predati nikome"

Iranski vođa prijeti ozbiljnim posljedicama u slučaju napada SAD-a: "Nećemo se predati nikome"

Kako su naveli, ova zgrada, koja je u vlasništvu Preduzeća, ima procijenjenu vrijednost od cca 17,5 miliona KM. Hipoteka je postavljena u cilju obezbjeđenja poreznog duga prema Poreznoj upravi Federacije BiH, koji iznosi 11.582.523,05 KM. Prema uslovima Porezne uprave, iznos hipoteke mora biti u visini duga plus dodatnih 10 posto.

"KJKP 'Vodovod i kanalizacija' d.o.o. Sarajevo nastavlja raditi na stabilizaciji svojih finansija i osiguravanju odgovornog upravljanja kako bi ispunilo svoje obaveze prema građanima i svim poslovnim partnerima", zaključili su.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije