Prekršila stranački dogovor: Suspendovana ministrica Mesihović sada želi mandat u Skupštini KS
Adna Mesihović, suspendovana ministrica za nauku, visoko obrazovanje i mlade KS, prihvatila je mandat zastupnice u Skupštini KS koji joj je dodijelila Centralna izborna komisija, a nakon što se mandata odrekao Damir Marjanović, osnivač pokreta Za nove generacije.
Adna Mesihović (na listi je bila Adna Bešić op.a.) bila je sljedeća kvalifikovana kandidatkinja s liste Za nove generacije za Skupštinu Kantona Sarajevo. Ona je CIK-u dostavila izjavu o prihvatanju mandata, a nadležna služba CIK-a priprema uvjerenje o dodjeli mandata.
Tako bi se Mesihović trebala pojaviti na idućoj sjednici Skupštine KS kao zastupnica, a koja se očekuje krajem ovog mjeseca ili početkom septembra.
Radnici ViK-a i subotom na terenu: U jednoj sarajevskoj ulici može doći do prekida vodosnabdijevanja
Iako je nakon povlačenja Marjanovića iz Skupštine KS, on najavio Tarika Jažića kao svog nasljednika u Skupštini KS, Mesihović se nije odrekla mandata.
Podsjećamo, Mesihović je uhapšena 10. aprila, nakon izlaska iz pritvora početkom juna suspendovana je dužnosti ministrice, a ovim Ministarstvom rukovodi Darja Softić-Kadenić (Naša stranka).
S obzirom na prihvaćeni mandat zastupnice, Mesihović sada treba podnijeti ostavku na mjesto ministrice kako bi je Skupština KS razriješila dužnosti.
Ona je pod istragom Tužilaštva KS zbog zloupotrebe službenog položaja i nezakonitog zapošljavanja u Ministarstvo za nauku, visoko obrazovanje i mlade KS. Osim nje, u predmetu Koverta je osumnjičena i Dženita Viteškić, pomoćnica u tom ministarstvu, Ibrahim Obhođaš, kao i ministrica rada i socijalne politike Enda Pavić Pečenković.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.