Novi most preko Miljacke: Počela izgradnja "Paper Bridge" u Sarajevu
Grad Sarajevo i Općina Novo Sarajevo započeli su radove na izgradnji novog pješačko-biciklističkog mosta"Paper Bridge" preko rijeke Miljacke.
Most se nalazi iza Doma zdravlja "Omer Maslić" i povezat će ulicu Bihaćku s popularnom šetnicom u Aleji lipa.
Prema najavama, novi most značajno će olakšati kretanje pješaka i biciklista u ovom dijelu općine, posebno u blizini poslovnih zgrada, glavnih saobraćajnica i postojećih šetnica s obje strane rijeke.
Dragan Bursać: SDA oštri ražanj, a izborni zec je još u dubokoj šumi!
Općina Novo Sarajevo izdala je građevinsku dozvolu za izgradnju mosta, dok je implementaciju projekta preuzeo Grad Sarajevo.
Izgradnja "Paper Bridgea" očekuje se da doprinese boljoj povezanosti i većoj sigurnosti svih učesnika u saobraćaju.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.