Neformalna grupa mladih: Mi nismo organizatori protesta srednjoškolaca

Radiosarajevo.ba
Neformalna grupa mladih: Mi nismo organizatori protesta srednjoškolaca

Neformalna grupa mladih ljudi, organizatora (R)EVOLUCIJA+ protesta, demantira objavu u pojedinim medijima koji su otkazane proteste, organizovane od neformalne grupe srednjoškolaca, povezali s njima.

''Neformalna grupa mladih ljudi, koja je u subotu, 21. decembra, organizovala (R)EVOLUCIJA+ proteste u šest bh. gradova, od toga dana niti je imala u planu organizaciju novih okupljanja protestnog tipa niti je učestvovala u protestima organizovanih od  drugih pojedinaca ili grupa. 

Protesti srednjoškolaca, planirani najprije za četvrtak, a nakon toga pomjereni za petak, nisu održani zbog, kako su organizatori istakli, otežane administracione procedure u policiji. Ovom prilikom još jednom naglašavamo da mi, organizatori (R)EVOLUCIJA+ protesta, nismo bili dio organizacionog tima tih protesta niti smo na bilo koji način bili uključeni u njhovu organizaciju'', navedeno je u saopćenju.

U saopćenju je izražena podrška nastojanjima bh. srednjoškolaca, budućih studenata, da za sebe stvaraju bolje uvjete školovanja, te je upućen poziv srednjoškolcima da ustraju u toj borbi.

Neformalna grupa mladih ljudi ujedno je u saopćenju najavila za danas u 13.30 sati u Sarajevu 'Performans obespravljenih studenata', manifesatciju kojom žele skrenuti pažnju na hitnost potpunog pridruživanja Erasmus+ programu.

Taj performans nije protestno okupljanje već vizuelna poruka bh. političarima, kako je navedeno u saopćenju. 

Polusatnom performansu mogu prisustvovati svi zainteresovani, navela je neformalna grupa mladih ljudi, organizatora (R)EVOLUCIJA+ protesta.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije