Katastrofalni uslovi u studentskom domu Bjelave: 'Pojavili su se štakori, sve je u lošem stanju'
U Studentskom domu Bjelave, čini se da problemima nema kraja.
Ranije, portal Radiosarajevo.ba istraživao je uslove u studentskim domovima u Bosni i Hercegovini, sa posebnim osvrtom na studentski dom na Bjelavama u Sarajevu, gdje osim problema vezanih za akomodaciju, postoje i infrastrukturni problemi kao što je dotrajala kotlovnica koju studenti još nazivaju i 'tempiranom bombom'.
Krajem aprila, u studentskom domu Bjelave došlo je do pojave glodara, o čemu je izjavu za naš portal dao Aldin Mešan, predsjednik Asocijacije studenata Studentskog centra Sarajevo.
Proslava 2. godišnjice MBHEC-a: Novo poglavlje u partnerstvu Maryland - BiH
"Što se tiče problema u Studentskog naselju Bjelave, mogu potvrditi da je došlo do pojave glodara, konkretno štakora koje su studentice uočile u prvom paviljonu.
Zaposlenici su odmah reagovali i uklonili glodare. Nažalost, prvi paviljon u Studentskom naselju Bjelave je poznat po jako lošem stanju — kupatila su u lošem stanju, s velikom količinom vlage i neugodnih mirisa, a sobe su opremljene starim namještajem iz 70-ih godina.
Nakon izjava Dodika: Misija OSCE-a izrazila uznemirenost zbog rastuće islamofobije u BiH
Pojava glodara je, nažalost, direktna posljedica neuslovnih prostorija i soba, iako se deratizacija redovno provodi", rekao je.
Osvrnuo se i na problem koji je trajao dva dana, a u pitanju je nestanak interneta u studentskom domu koji je uzrokovao brojne probleme za studente, posebno sada kada isti pripremaju ispitne rokove.
"Što se tiče interneta, studenti su dva dana bili bez pristupa zbog duga koji Studentski centar ima prema operateru. Problem je u međuvremenu riješen, ali je period bez interneta bio posebno nezgodan zbog obaveza studenata koji pripremaju ispite", poručio je.
Dodao je i da osim ovih problema, među studentima vlada veliko nezadovoljstvo ukupnom situacijom u Studentskom centru, a naročito u Studenatskom naselju Bjelave.
"Posebno su nezadovoljni kvalitetom ishrane u restoranu Studentsko naselje Bjelave, što dodatno povećava osjećaj frustracije i zanemarenosti.
Pored ovih problema Udruženje studenata Studentskog centra već duži period sve goruće probleme iznosi u javnost, vodi razgovore s rukovodiocima i kontinuirano apeluje na Vladu Kantona Sarajevo da je krajnje vrijeme da se ovi problemi počnu rješavati.
Smatramo da je potrebno da se neko od odgovornih napokon obrati studentima sa odgovorom na pitanje jesmo li budućnost ili smetnja", zaključio je u izjavi.
Više o problemima u Studentskom domu Bjelave, ali i ko je odgovoran za rješavanje istih možete pročitati OVDJE i OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.