Hrvatska potpisuje pristupni ugovor u EU
Hrvatska će pristupni ugovor u EU potpisati 9. decembra u Bruxellesu, prenosi Dnevnik.hr.
Iz EU ponovno stižu kritike zbog sporosti procesa privatizacije brodogradilišta, a izraženo je i nezadovoljstvo kadroviranjem u Ministarstvu unutarnjih poslova s obzirom na "tajming", navodi Dnevnik.hr.
Prva informacija o datumu potpisivanja pristupnog ugovora je objavljena 29. septembra. Glasnogovornik poljskog predsjedništva EU-a Konrad Niklewicz je tada izjavio da će potpisivanje biti 19. decembra u Varšavi. Ta informacija iz EU nikad nije službeno potvrđena.
Poljski premijer Donald Tusk predao je 17. septembra u Zagrebu predsjednici hrvatske vlade Jadranki Kosor nacrt Ugovora o pristupanju. Hrvatska bi tako trebala 1. jula 2013. da postane 28. zemlja članica Evropske unije.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.