Hillary Clinton za strožije sankcije protiv Irana

Radiosarajevo.ba
Hillary Clinton za strožije sankcije protiv Irana
Američka državna tajnica Hillary Clinton izjasnila se za "strožije sankcije" protiv Irana, kako bi "pokušali da promijene ponašanje režima", kazala je ona u intervjuu u utorak navečer za venecuelansku televiziju.

- Zatražit ćemo od međunarodne zajednice da nam se pridruži u nametanju strožijih sankcija protiv Irana kako bismo pokušali da promijenimo ponašanje režima, kazala je Clinton u intervjuu datom u Washingtonu za venecuelansku televiziju Globovision, prenosi u srijedu AFP.

Ona je izrazila "zabrinutost" SAD-a vezano za iranski režim, "njegovu potragu za nuklearnim oružjem i podršku terorizmu".

- Mogli smo primijetiti posljednjih sedmica da Iran ne poštuje svoju vlastitu demokratiju, dodala je američka državna tajnica, pozivajući se na osporavani reizbor predsjednika Mahmuda Ahmadinejada.

Ona je također ocijenila da nije "pametno pridružiti se jednom režimu koji je odbacio toliko svojih vlastitih sugrađana".

Predsjednik SAD-a Barack Obama nedavno je izjavio da do kraja godine želi vidjeti napredak u svojoj politici otvorenosti prema Iranu, ne isključujući ni "čitav niz mjera", posebno pooštravanje sankcija ako Teheran nastavi svoj kontroverzni nuklearni program.

fena

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije