Tragičan kraj potrage za muškarcem na Bijambarama, GSS se morao povući zbog mina
U ponedjeljak, 22. decembra, oko 16:30 sati, Gorska služba spašavanja Kladanj zaprimila je poziv od GSS-a Ilijaš (Sarajevo), koji su prethodno obaviješteni od strane Policijske stanice Ilijaš o prijavi nestanka muške osobe s područja općine Kladanj. Nestanak je prijavljen na lokalitetu Bijambare, na području općine Ilijaš, nakon čega je zatraženo uključivanje u potragu.
U 16:50 sati osam pripadnika GSS-a Kladanj, zajedno s jednim pripadnikom GSS-a Kalesija, uputilo se prema lokalitetu Bijambare. Po dolasku na mjesto događaja, uz stručnu pomoć sugrađana A. B. i M. Č., te u saradnji s pripadnicima GSS-a Ilijaš, locirano je i pronađeno vozilo nestale osobe. Vozilo se nalazilo u neposrednoj blizini miniranog područja, zbog čega su se spasilačke ekipe, po naredbi policijskih službenika Policijske stanice Ilijaš, povukle s mjesta radi sigurnosti.
U jutarnjim satima 23. decembra 2025. godine na teren su izašli službenici BHMAC-a, koji su, nažalost, u blizini pronađenog vozila pronašli tijelo nestale osobe S. Č. iz Kladnja. Na mjesto događaja potom su stigli i pripadnici Gorske službe spašavanja Kantona Sarajevo.
Na Aerodromu Sarajevo uhapšena žena (28) zbog silovanja i teške krađe
"Sve uključene ekipe su profesionalno i odgovorno izvršile svoje zadatke te dale maksimalan doprinos potrazi, koja je, nažalost, završila tragično.
Porodici nastradalog upućujemo iskreno saučešće", saopćio je GSS Kladanj.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.