Podignuta optužnica protiv muškarca iz Gruda koji je prijetio policijskom službeniku
Kantonalno tužilaštvo Zapadnohercegovačkog kantona podiglo je optužnicu protiv F.V. (1974.) iz Gruda zbog kaznenog djela ugrožavanja sigurnosti iz članka 183. stavka 1. Kaznenog zakona Federacije BiH.
Optužnicu u ovom predmetu zastupa tužitelj Josip Aničić, koji će navode iz optužnice dokazivati ispitivanjem svjedoka očevidaca, vještaka digitalne forenzike koji je analizirao mobilni telefon optuženog, te prezentacijom telekomunikacijskih podataka i drugih materijalnih dokaza, saopćeno je iz Tužilaštva.
"F.V. se sumnjiči da je 11. 7. 2024. godine u Grudama policijskom službeniku koji je zaustavio i kontrolirao njegovog sina koji je upravljao vozilom bez registarske oznake uputio ozbiljne prijetnje. Prijetnje je prvo uputio preko telefona, a zatim preko policijskih službenika koji su došli do njegove porodične kuće da obave razgovor sa njim. Zaprijetio je da će policijskog službenika prebiti kada ga sretne u civilu i to je ponovio više puta. Prije toga, putem aplikacije WhatsApp poslao mu je video zapis u kojem se govori da u Hercegovini postoji ljekovita biljka degenek", navodi se u saopćenju.
Semir Efendić za Radiosarajevo.ba: "Ideologija kojoj robuje Max Primorac učestvovala u Holokaustu"
Optužnica je proslijeđena Općinskom sudu u Ljubuškom na potvrđivanje.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.