MUP TK: Uhapšen Nedim Halilović, osumnjičen za promet amfetamina
Sudija za prethodni postupak Općinskog suda u Tuzli odredio je jednomjesečni pritvor Nedimu Haliloviću (39) iz Tuzle, na prijedlog Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga u sticaju s produženim krivičnim djelom teške krađe, u vezi s pomaganjem drugoj osobi u prikrivanju predmeta pribavljenih izvršenjem krivičnih djela.
Kako navode iz Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, po nalogu Tužilaštva i naredbi Općinskog suda u Tuzli istražitelji Odjeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Tuzla izvršili su pretres kuće i pomoćnih objekata koje je osumnjičeni koristio na području Tuzle.
Prilikom pretresa pronađeno je oko 90 grama opojne droge amfetamin, kao i digitalna vaga s tragovima opojne droge.
Objavljen snimak: Novinarska ekipa napadnuta u Doboju
Halilović je, prema navodima Tužilaštva, osumnjičen i da je unaprijed obećao prikriti, a potom u svojoj kući čuvao predmete za koje je znao da potiču iz dvije teške krađe počinjene na području Tuzle. Tokom pretresa pronađen je veći broj predmeta za koje se sumnja da su ukradeni, uključujući alat, mašine i druge vrijedne stvari.
Osumnjičeni je uhapšen 1. augusta, nakon čega je, poslije kriminalističke obrade, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona.
Postupajući tužilac donio je naredbu o provođenju istrage i ispitao osumnjičenog.
Iz Tužilaštva navode da se istraga u ovom predmetu nastavlja, dok je muškarac osumnjičen za izvršenje dvije teške krađe jučer lišen slobode te će biti predat u nadležnost Tužilaštva radi poduzimanja daljnjih istražnih radnji.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.