Bosanska Gradiška: U akciji "Brazil" ponovo uhapšena medicinska sestra, ovaj put 'pala' s mužem

1
Radiosarajevo.ba
Bosanska Gradiška: U akciji "Brazil" ponovo uhapšena medicinska sestra, ovaj put 'pala' s mužem
Foto: ATV / Privođenje osumnjičenih

Bračni par Mirko i Draženka Ugrenović iz Bosanske Gradiške, njihov sugrađanin Srđan Nikolić, te S.B. iz Neuma uhapšeni su u akciji 'Brazil', u kojoj je zaplijenjeno 50 kilograma marihuane. Za još jednom osobom intezivno se traga.

Manji dio droge od oko pet kilograma otkriven je na području sela Demirovac, a ostalih 45 kilograma zatečeno je u automobilu koji je policija presrela na magistralnom putu Bosanska Gradiška–Kozarska Dubica, u mjestu Draksenić.

"Automobilom je upravljao S.B. iz Neuma, dok su supružnici Ugrenović imali ulogu 'čistača'. Naime, oni su vozilom išli ispred S.B. i njihov zadatak je bio da dojave da li na putu ima policijskih patrola", rekao je za ATV izvor blizak istrazi.

Ambasada SAD-a u Sarajevu: Poznato šta vam treba za odlazak na Svjetsko prvenstvo

Ambasada SAD-a u Sarajevu: Poznato šta vam treba za odlazak na Svjetsko prvenstvo

Draženka Ugrenović je nekadašnja medicinska sestra koja je u maju 2024. godine uhapšena u Hrvatskoj nakon što je u vozilu, kojim je upravljala, pronađeno oko 49 kilograma marihuane. Određeno vrijeme je provela u pritvoru i u međuvremenu je puštena na slobodu. Njen suprug Mirko ranije nije prolazio kroz policijske evidencije, ali njihovi sinovi Veljko i Marko Ugrenović važe za bezbjednosno interesantne osobe.

Njihov sin Veljko je hapšen u akciji "Storidž 2" koja je sprovedena u decembru 2021. godine na osnovu informacijama iz aplikacija "Skaj" i "Anom". Odlukom Suda BiH u pritvoru je proveo šest mjeseci i na slobodu je pušten u junu 2022. godine. Istragu u predmetu "Storidž 2" vodi Tužilaštvo BiH, ali optužnica još nije podignuta.

Akcija "Brazil" u Bosanskoj Gradišci: Zaplijenjeno 50 kilograma droge, više osoba uhapšeno

Akcija "Brazil" u Bosanskoj Gradišci: Zaplijenjeno 50 kilograma droge, više osoba uhapšeno

Drugi sin Marko je hapšen u aprilu 2024. u sklopu akcije "Roma" u Prijedoru, u kojoj je zaplijenjeno oko 20 kilograma droge. Odlukom Okružnog suda u Prijedoru u pritvoru je proveo šest mjeseci, a budući da istraga u tom periodu nije okončana pušten je da se brani sa slobode. Istragu u predmetu "Roma" vodi Okružno javno tužilaštvo u Prijedoru, ali optužnica još nije podignuta.

Droga vrijedna 200.000 KM

Na vanrednoj konferenciji na novinare načelnik PU Bosanska Gradiška Slobodan Torbica je rekao da je u akciji "Brazil" zaplijenjeno 50 kilograma marihuane, čija je vrijednost procijenjena na oko 200.000 KM.

Torbica kaže da su akciju sproveli policijski službenici PU Bosanska Gradiška u saradnji sa PU Prijedor, Upravom za organizovani i teški kriminalitet, Žandarmerijom i Specijalnom antiterorističkom jedinicom, a pod nadzorom banjalučkog Okružnog javnog tužilaštva.

Na konferenciji za novinare rečeno je da su u toku pretresi na više lokacija na području policijskih uprava Bosanska Gradiška i Prijedor, te da će javnost o svemu biti blagovremeno obaviještena.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije