U BiH uhapšena osoba zbog sumnje na iskorištavanje djeteta radi pornografije

1
Radiosarajevo.ba
U BiH uhapšena osoba zbog sumnje na iskorištavanje djeteta radi pornografije
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba / Ilustracija (Na fotografiji nije prikazan događaj iz teksta)

Policijski službenici Federalne uprave policije su u saradnji sa Graničnom policijom Bosne i Hercegovine proveli operativnu akciju kodnog naziva "AS".

Ona je provedena pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona, a slobode je lišena jedna osoba iz Mostara zbog sumnje na izvršenje krivičnog djela "Iskorištavanje djeteta ili maloljetnika radi pornografije" iz člana 211. Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine.

Prilikom lišenja slobode, kod pomenute osobe pronađen je i oduzet mobilni telefon koji će se koristiti u krivičnom postupku.

Dvojac iz BiH optužen za simuliranje saobraćajne nesreće kako bi prevarili osiguranje

Dvojac iz BiH optužen za simuliranje saobraćajne nesreće kako bi prevarili osiguranje

Osoba lišena slobode će nakon kriminalističke obrade u službenim prostorijama Federalne uprave policije u Mostaru, u zakonskom roku biti predata nadležnom Tužilaštvu uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije