Zukan Helez o smrti monstruma Mladića: "Krep’o je ratni zločinac"
U Haagu je danas, 27. augusta, u 82. godini života umro osuđeni ratni zločinac Ratko Mladić.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez jedan je od prvih koji su komentirali smrt monstruma.
Helez je, bez imalo uvijanja, komentirao riječima koje je većina izgovorila na vijest da je umro. Helezov status objavljujemo u cijelosti:
Urlao u sudnici, sudija ga izbacio: Pogledajte kako je izgledalo izricanje presude Ratku Mladiću
"Krep’o je ratni zločinac.
Krep’o je Ratko Mladić. Osuđeni genocidaš, doživotni robijaš i jedan od najzloglasnijih ratnih zločinaca koje je Evropa vidjela nakon Drugog svjetskog rata.
Čovjek koji je iza sebe ostavio Srebrenicu, Sarajevo, masovne grobnice i hiljade uništenih života završio je upravo tamo gdje mu je bilo mjesto — u Haagu, pod presudom za genocid i najteže ratne zločine.
Smrću ne dolazi oprost. Ne brišu se masovne grobnice. Ne vraćaju se ubijena djeca. Ne vraćaju se očevi, majke, braća i sestre. Ostaje samo sramota, presuda i krvavi trag zločina.
PS: Prodaja Pampersa bi nakon njegove smrti mogla naglo pasti."
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.