Zehra Bajraktarević poslala poruku nakon "slavlja" ministra: "A govore da ne valja pjesma"
Zehra Bajraktarević je u subotu, 18. januara 2025. godine, komentirala javni istup sada već bivšeg ministra poljoprivrede i potpredsjednika vlade Hrvatske Josipa Dabre.
U svojoj objavi na Facebooku, napisala je "Zehra Bajraktarevic - Karanfil se na put sprema, a govore da ne valja pjesma".
Na Youtube objavi pjesme, nakon istupa ministra, redali su se komentari poput "baš mi je drago da je ministar Dabro proslavio ovu divnu narodnu pjesmu. To je najbolja stvar u njegovom mandatu šta je uradio" ili "i ministar je samo čovjek sa emocijama. Mi u Bosni pucamo iz haubica,tenkova , kad nas neka pjesma pogodi… Merak je to".
Max Verstappen osvojio pole poziciju uoči odlučujuće utrke za titulu prvaka Formule 1
Podsjećamo, u petak je objavljen snimak na kojem hrvatski ministar poljoprivrede i potpredsjednik Vlade, Josip Dabro, ispaljuje devet hitaca iz pištolja HS-2000 kroz otvoreni prozor dok se vozi u svom privatnom automobilu.
Prema onome što se vidi na snimku, Dabro je u ležernom izdanju, obučen u kratke hlače i majicu, što bi moglo sugerirati da je video snimljen tokom ljeta prošle godine. U pozadini se čuje narodnjak Karanfil se na put sprema Zehre Bajraktarević.
Potpredsjednik Vlade Hrvatske podnio ostavku nakon pucnjave: Ponijela ga pjesma Zehre Bajraktarević
Nedugo nakon toga, ministar Dabro je podnio ostavku, o čemu je javnost obavijestio putem društvene mreže u noći na subotu, 18. januara 2025. godine.
Kao odgovoran čovjek i javni dužnosnik smatram da moja osobna situacija ne smije skretati pozornost s ključnih prioriteta Vlade i resora, niti usporavati daljnje reforme koje su nužne. Stoga, s punim uvjerenjem da je ovo najbolja odluka za opće dobro, povlačim se s dužnosti", istaknuo je dodavši kako će ostati posvećen svojoj struci i doprinosu zajednici na druge načine.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.