Zakazano javno saslušanje rukovodstva BHANSA-e: Parlament traži odgovore o poslovanju Agencije

1
Radiosarajevo.ba
Zakazano javno saslušanje rukovodstva BHANSA-e: Parlament traži odgovore o poslovanju Agencije
Foto: A. K. / Radiosarajevo.ba / Salušanje BHANS-a u PS BiH

Komisija za saobraćaj i komunikacije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH zakazala je za srijedu, 11. februara, u 13.00 sati javno saslušanje rukovodstva BHANSA-e (Agencija za pružanje usluga u zračnoj plovidbi BiH). 

Cilj saslušanja je da se od rukovodstva BHANSA-e dobiju neophodne informacije o radu i poslovanju Agencije, kao i razlozi zbog kojih rukovodstvo, uprkos zakonskoj obavezi, odbija prisustvovati sjednicama Komisije i dostavljati tražene materijale o finansijama i zaposlenima.

Komisija će tokom saslušanja provjeriti da li BHANSA postupa u skladu sa zakonom te razmotriti rad i poslovanje Agencije u periodu od 1. januara 2024. do 26. novembra 2025. godine.

ASA Bolnica obilježava dvije godine rada uz proširen pristup za više od 60 zdravstvenih usluga

ASA Bolnica obilježava dvije godine rada uz proširen pristup za više od 60 zdravstvenih usluga

Na javno saslušanje pozvani su direktor BHANSA-e Davorin Primorac, zamjenici direktora Sanjin Hadžiomerović i Tomislav Marinković, kao i predsjedavajuća Vijeća BHANSA-e Sanja Škuletić-Malagić.

Odluka o provođenju saslušanja donesena je na 33. sjednici Komisije, dok je dodatno odlučeno da se pozove i predsjedavajuća Vijeća na sjednicu održanu 20. januara 2026. godine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije