VSTV nije izabrao šefa Federalnog USKOK-a, konkurs će se ponoviti

1
Fena
VSTV nije izabrao šefa Federalnog USKOK-a, konkurs će se ponoviti
Foto: Fena / VSTV BiH

Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) Bosne i Hercegovine u četvrtak, 26. septembra, drugog dana sjednice, nije imenovalo posebnog zamjenika tužitelja Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta.

Naime, niti jedan od troje kandidata nije dobio potrebnu većinu za izbor na tu funkciju.

Na sjednici su svoje progame predstavili kandidati za tu funkciju tužitelj iz Tuzle Ćazim Serhatlić, državna tužiteljica Ivana Petković i tužitelj iz Brčkog Pavo Radoš.

Dodik se vratio iz SAD-a i zaprijetio razlazom: "Tražio sam sankcije za Schmidta i neke iz Sarajeva"

Dodik se vratio iz SAD-a i zaprijetio razlazom: "Tražio sam sankcije za Schmidta i neke iz Sarajeva"

Članovi VSTVBiH su glasali da se ponovi konkursna procedura za imenovanje posebnog zamjenika tužitelja Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (Federalni USKOK).

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije