Toplotni val ne popušta BiH: Temperature će rasti do 41 °C, evo kada će biti najtoplije

0
Radiosarajevo.ba
Toplotni val ne popušta BiH: Temperature će rasti do 41 °C, evo kada će biti najtoplije
Foto: A.K./Radiosarajevo.ba / Šetnja Sarajevom

Jutros je u centralnim, sjevernim i sjeveroistočnim područjima Bosne umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a u ostatku zemlje sunčano uz malu oblačnost.

Temperature zraka u 08 sati (26): Bjelašnica 11; Sanski Most 18; Banja Luka, Bihać, Bugojno, Livno, Sokolac, Srebrenica 19; Doboj, Ivan Sedlo, Jajce, Tuzla, Zenica, Zvornik 20; Bijeljina 21; Sarajevo 22; Trebinje 23; Mostar 26; Atmosferki pritisak u Sarajevu iznosi 941 hPa, za 2 hPa je niži od normalnog i lagano raste.

Danas će u našoj zemlji preovladavati sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Tokom poslijepodneva ponegdje u višim područjima Bosne su mogući lokalni pljuskovi. Vjetar slab do umjeren na jugu i jugozapadu jugozapadni, a u ostatku zemlje istočni i sjeveroistočni. Dnevna temperatura od 29 do 35, na jugu do 38 °C.

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

U Sarajevu sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Dnevna temperatura oko 33 °C.

U četvrtak 24.07.2025., sunčano uz malu oblačnost. Vjetar slab do umjeren na istoku i sjeveroistoku Bosne istočni i sjeveroistočni, a u ostalim područjima zapadni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 18 do 23, na jugu do 26, a dnevna od 33 do 39 °C. 

U petak 25.07.2025., sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Tokom noći na krajnjem sjeverozapadu Bosne su mogući lokalni pljuskovi. Vjetar slab do umjeren zapadni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 19 do 26, a dnevna od 35 do 41 °C. 

U subotu 26.07.2025., umjereno do pretežno oblačno vrijeme i nestabilno vrijeme sa lokalnim pljuskovima. Više padavina na sjeveru i sjeverozapadu Bosne, gdje je lokalno moguća i pojava grada. U ostatku zemlje, uglavnom, povremene padavine slabog do umjerenog intenziteta. Vjetar slab do umjeren na jugu i jugozapadu južni i jugozapadni, a u ostatku zemlje sjeverni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 18 do 24, na jugu do 26, a dnevna od 26 do 33, na jugu do 35 °C. 

U nedjelju 27.07.2025., pretežno oblačno vrijeme sa kišom i pljuskovima sa gramljavinom. Intenzivnije padavina na sjeveru i sjeverozapadu Bosne. Vjetar slab zapadni i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 16 do 22, na jugu do 24, a dnevna od 19 do 25, na jugu do 29 °C.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije