Tmuran i hladan dan pred nama: Magla i niska oblačnost prekrile BiH, temperatura do 14 stepeni
Jutros je u Bosni bilo umjereno do pretežno oblačno vrijeme. U Hercegovini i na jugozapadu sunčano. Po kotlinama i uz riječne tokove bilo je magle i niskih oblaka.
Temperature zraka u 07 sati: Bjelašnica i Livno -3 stepena, Sokolac 0, Sarajevo 1, Zenica 2, Gradačac, Jajce i Srebrenica 3, Banja Luka, Bijeljina, Doboj, Prijedor i Tuzla 4, Sanski Most 5, Mostar i Trebinje 6 stepeni. Atmosferski tlak je u Sarajevu iznosio 941 milibar, za 1 milibar je niži od normalnog i sporo se mijenja.
U Hercegovini i na jugozapadu Bosne očekuje sunčano vrijeme. U ostatku zemlje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Po kotlinama i uz riječne tokove sa maglom i niskim oblacima. U sjevernim područjima Bosne je povremeno moguća slaba rosulja. Vjetar slab istočni i sjeveroistočni. Najviša devna temperatura od 3 do 9, na jugu do 14 stepeni.
Nestali dokumenti iz spisa Jeffreyja Epsteina, nema ni fotografija s Donaldom Trumpom
Objavljena je prognoza do srijede:
U ponedjeljak 22.12.2025., u Hercegovini i na jugozapadu Bosne sunčano. U ostatku zemlje će preovladavati magla ili niska naoblaka, uz djelimično smanjenje oblačnosti poslije podne. Tokom noći novo naoblačenje sa juga, što će u kasnim večernjim satima usloviti slabu kišu u Hercegovini. Vjetar slab promjenljivog smjera. Jutarnja temperatura zraka od -2 do 4, na jugu do 6, a dnevna od 4 do 10, na jugu do 14 °C.
Sve je jasnije kakva promjena stiže u BiH za Novu godinu: ‘Izgleda moćno, bit će zeznuto’
U utorak 23.12.2025., pretežno oblačno vrijeme sa kišom. Na vrhovima planina slab snijeg. Više padavina očekuje se u Hercegovini, dok će u ostatku zemlje biti povremene i slabijeg intenziteta. Vjetar slab do umjeren istočni i jugoistočni. Jutarnja temperatura zraka od 0 do 6, na jugu do 8, a dnevna od 2 do 8, na jugu do 13 °C.
U srijedu 24.12.2025., pretežno oblačno vrijeme sa kišom, a na vrhovima planina slab snijeg. Tokom dana padavine postepeno slabe i prestaju. Vjetar slab do umjeren južni i jugoistočni. Jutarnja temperatura zraka od 2 do 8, na jugu do 11, a dnevna od 4 do 10, na jugu do 14 °C, navodi se u prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.