Soreca sa europskim zvaničnicima: Bez reformi nema ubrzanja EU puta BiH

4
Radiosarajevo.ba
Soreca sa europskim zvaničnicima: Bez reformi nema ubrzanja EU puta BiH
Foto: X / Soreca sa delegacijom

Ambasador Europske unije u Bosni i Hercegovini i šef Delegacije EU Luigi Soreca sastao se s savjetnicima zastupnika Europskog Parlamenta i njemačkog Bundestaga koji borave u posjeti Bosni i Hercegovini.

Kako je naveo Soreca, tokom susreta razmijenjena su mišljenja o europskom putu BiH, kao i o Reformskom programu u okviru Plana rasta za Zapadni Balkan. Poseban fokus stavljen je na važnost nastavka provođenja reformi koje bi trebale donijeti konkretne koristi svim građanima zemlje.

U objavi na mreži X, Soreca ističe da je napredak na europskom putu direktno povezan s provedbom ključnih reformi, koje uključuju jačanje institucija, unapređenje vladavine prava i ekonomski razvoj.

Nova dojava o bombi u Sarajevu: Evakuisan tržni centar "Alta"

Nova dojava o bombi u Sarajevu: Evakuisan tržni centar "Alta"

Posjeta predstavnika Europskog parlamenta i Bundestaga dolazi u trenutku kada se od Bosne i Hercegovine očekuje intenziviranje reformskih procesa kako bi se ubrzao njen put ka članstvu u EU.

Podsjetimo, Soreca je ranije upozorio da bi Bosna i Hercegovina bi mogla izgubiti stotine miliona eura iz Plana rasta Europske unije ukoliko ne dođe do hitnog napretka u provođenju Reformske agende. 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije