SIPA tvrdi: 'Nismo odbili asistirati u privođenju Milorada Dodika'

26
Radiosarajevo.ba
SIPA tvrdi: 'Nismo odbili asistirati u privođenju Milorada Dodika'
Foto: Dž. K. / Radiosarajevo.ba / Milorad Dodik

Nakon što je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine izdalo je naredbu za privođenje predsjednika bosanskohercegovačkog entiteta RS Milorada Dodika, premijera Radovana Viškovića i predsjednika Narodne skupštine RS Nenada Stevandića u medijima su se pojavile informacije da je Državna agencija za istrage i zaštitu odbila asistirati Tužilaštvu BiH u privođenju Milorada Dodika.

Glasnogovornica SIPA-e Jelena Miovčić je opovrgnula ove medijske navode.

"SIPA nije odbila asistirati sudskoj policiji u provođenju naredbe Tužilaštva BiH za privođenje Milorada Dodika na saslušanje", potvrdila je Jelena Miovčić, glasnogovornica ove agencije za Detektor.

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Nakon nekoliko nezvaničnih tvrdnji u medijskim objavama, kao i izjava pojedinih političara, iz SIPA-e pojašnjavaju kako su svjesni interesa javnosti ali da je u toku procjena policijskih agencija, te da zbog visokorizične situacije nije moguće davati detaljnija pojašnjenja.

Podsjetimo, tužilaštvo je nalog za dovođenje na saslušanje Dodika, Radovana Viškovića i Nenada Stevandića izdalo sudskoj policiji, te je zatražena asistencija SIPA-e.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (26)

/ Povezano

/ Najnovije