SIPA: Pokušali smo realizovati naredbu i privesti Dodika, ali nas je spriječio MUP RS

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) došli su večeras, 23. aprila ispred Administrativnog centra Vlade RS u Istočnom Sarajevu, u namjeri da realizuju naredbu za hapšenje koju je ranije izdao Sud BiH.
Ovu informaciju za portal Radiosarajevo.ba povtrdila je Jelena Miovčić, portparolka SIPA-e.
"Mogu potvrditi da su pripadnici SIPA-e bili u Administrativnom centru Vlade RS u Istočnom Sarajevu, vezano za postupanje po naredbi Suda BiH u vezi krivičnog djela - neizvršavanje odluke Ustavnog suda. Pokušali su realizovati naredbu, ali su spriječeni od MUP-a", kazala je Miovčić.

Američka nuklearna podmornica prvi put u historiji pristala u europski grad: 'Ovo je poruka Moskvi'
Podsjetimo, Sud Bosne i Hercegovine ranije je izdao centralnu potjernicu za Miloradom Dodikom, kao i za premijerom RS-a Radovanom Viškovićem i predsjednikom Narodne skupštine RS-a Nenadom Stevandićem.
Dodik je ranije danas stigao u Administrativni centar Vlade RS-a u Istočnom Sarajevu, gdje se održava sastanak sa gradonačelnikom i načelnicima opština koje pripadaju Gradu Istočno Sarajevo.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.