Saša Magazinović: Samo jedan potpis Borjane Krišto može deblokirati europski put BiH

20
Fena
Saša Magazinović: Samo jedan potpis Borjane Krišto može deblokirati europski put BiH
Foto: Radiosajevo.ba / Ilustracija / Saša Magazinović, Borjana Krišto

Sudbina evropskog puta Bosne i Hercegovine je već duže vremena u rukama predsjedavajuće Vijeća ministara Borjane Krišto, poručio je šef Kluba SDP BiH u Predstavničkom domu Parlamenta BiH Saša Magazinović.

Magazinović navodi da je samo jedan njen potpis ključ za deblokadu Vijeća ministara, a to je potpis na imenovanje ministra sigurnosti.

"To može uraditi bukvalno u bilo kojem trenutku. To je njena odluka o kojoj niko u Vijeću ministara ne glasa niti je može zaustaviti. Onog trenutka kada imenuje ministra sigurnosti koji je proevropski orjentisan, blokade ministara Košarca i Amidžića nestaju. Njihovi glasovi više ne znače ništa. Evropski zakoni i odluke bi mogli biti usvojene bez ikakvih problema", smatra on.

Čedomir Stojković upozorava: Srbija riskira bankrot zbog poslovanja s ruskim NIS-om

Čedomir Stojković upozorava: Srbija riskira bankrot zbog poslovanja s ruskim NIS-om

Ističe da Predstavnički dom Parlamenta BiH ima proevropsku većinu koja bi bez ikakvih problema potvrdila tako imenovanog ministra sigurnosti.

"Iz ovog doma mjesecima pozivamo predsjedavajuću Krišto da konačno svojim potpisom ovjeri pozitivnu evropsku sudbinu države Bosne i Hercegovine, ali ona to ne želi uraditi. Između evropskog puta države, pozitivnih stvari za sve građane, novih perspektiva i prilika za privredu i proruske politike blokada dvojice ministara SNSD-a ona iz nekog razloga bira ovo drugo. Nejasno je zašto i taj odgovor duguje javnosti. Još jednom treba naglasiti da u ovom trenutku, za pola sata, sat ili kad god hoće u toku dana, predsjedavajuća Vijeća ministara Borjana Krišto može samo jednim potpisom na imenovanje ministra sigurnosti deblokirati evropski put države i sve druge odluke Vijeća ministara koje blokira SNSD. Ogromna je odgovornost to ne učiniti", navodi Magazinović.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (20)

/ Povezano

/ Najnovije