Predmet Donja Jablanica vraćen iz tehničkih razloga, odluka o nadležnosti još nije donesena
Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine vratio je predmet Kantonalnom tužilaštvu Hercegovačko-neretvanskog kantona – Područno tužilaštvo Konjic, koji se odnosi na tragičnu nesreću iz 2024. godine u Donjoj Jablanici.
Do povrata predmeta došlo je iz razloga što su prilikom sravnjivanja dokumentacije od strane uposlenika Posebnog odjela uočeni određeni tehnički nedostaci u spisu, koje je potrebno otkloniti, te sačiniti novi, korigirani popis spisa, izvršiti njegovo sortiranje i kompletan predmet dostaviti Posebnom odjelu na ponovno odlučivanje.
Dakle, predmet je vraćen isključivo iz tehničkih razloga, te će nakon otklanjanja svih uočenih nedostataka ponovo biti dostavljen Posebnom odjelu.
Bosna se vratila iz velikog zaostatka protiv Zvezde, ali nije mogla do iznenađenja
"Napominjemo da u ovom trenutku još uvijek nije donesena odluka o nadležnosti u navedenom predmetu, te da informacije koje su plasirane u javnosti, a prema kojima Posebni odjel neće preuzeti niti voditi istragu u ovom predmetu, nisu tačne", naveli su iz Posebnog odjela za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.