Pratite kretanje oluje uživo: Nevrijeme stiže u BiH

0
Radiosarajevo.ba
Pratite kretanje oluje uživo: Nevrijeme stiže u BiH
Radiosarajevo.ba / Nevrijeme

U Bosni i Hercegovini sutra, 3. septembra, očekuje se pretežno oblačno vrijeme s kišom, pljuskovima i grmljavinom, prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) i snimcima servisa Rain Alarm.

Oluja je već zahvatila krajnji sjever zemlje i širi se prema unutrašnjosti, s mogućnošću lokalno jačih pljuskova, posebno u područjima Foče, Livna, Mostara, Prijedora, Sarajeva, Trebinja i Tuzle.

Vjetar će biti slab, uglavnom sjevernog i sjeverozapadnog smjera. Jutarnje temperature kretat će se između 14 i 20 °C, na jugu do 22 °C, dok će dnevne temperature biti od 20 do 26 °C, a na jugu do 29 °C.

Impresivan, ali maglom obavijen pogled na Sarajevo

Impresivan, ali maglom obavijen pogled na Sarajevo

U Sarajevu se očekuje oblačno vrijeme s kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz jutarnju temperaturu oko 16 °C i dnevnu oko 24 °C. Za veći dio zemlje izdano je upozorenje, a većina teritorija BiH nalazi se pod žutim meteoalarmom zbog očekivanog olujnog nevremena.

Prema stranici Rain alarm, vidljivo je da se nevrijeme kreće prema BiH, a kretanje oluje možete pratiti OVDJE.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije