Počela sjednica Predstavničkog doma Parlamenta FBiH
![Počela sjednica Predstavničkog doma Parlamenta FBiH](https://storage.radiosarajevo.ba/article/231766/871x540/parlament_fbih_fna.jpg?v1468401458)
Donošenje tog zakona potrebno je da bi se u FBiH regulirao sistem nadzora i kontrole za razvoj organske proizvodnje, za koju BiH ima tri posto površine, što traži Evropska unija.
Na predloženom dnevnom redu nalaze se i prijedlozi izmjena Zakona o konsolidaciji rudnika uglja u FBiH prema obračunatim a neuplaćenim javnim prihodima od 2009. do 2015. godine, Zakona o istraživanju i eksploataciji nafte i plina u FBiH.
Po skraćenom postupku predviđeno je razmatranje izmjena i dopuna Zakona o volontiranju u FBiH, koje je predložio Klub poslanika SDP-a u Predstavničkom domu.
U nacrtu su zakon o prijevozu opasnih materijala, gradovima Goraždu, Cazinu i Livnu, premjeru i registraciji nekretnina, te o koordinaciji u procesu evropskih integracija u FBiH.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.