Oglasio se Nenad Stevandić nakon što je Sud BiH uputio žalbu Interpolu

11
Radiosarajevo.ba
Oglasio se Nenad Stevandić nakon što je Sud BiH uputio žalbu Interpolu
Foto: Screenshot / Nenad Stevandić

Predsjednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić oglasio se nakon što je Sud BiH poslao Interpolu zahtjev za reviziju odluke o neraspisivanju crvene potjernice za njim i predsjednikom manjeg bosanskohercegovačkog entiteta Miloradom Dodikom. 

Stevandić je rekao da se "vanustavni Sud BiH bori protiv međunarodne istine o političkom progonu".

"Oni sada ne samo da se bore protiv domaće istine da je riječ o pravosudnom progonu i nelegitimnim odlukama Christiana Schmidta, već se bore i protiv međunarodne istine koja je svakog dana sve jasnija", rekao je Stevandić za medije u RS.

Nova nesreća u BiH: BMW-om se zabio u drvo, ima povrijeđenih

Nova nesreća u BiH: BMW-om se zabio u drvo, ima povrijeđenih

Podsjeitmo, Interpol je 2. aprila odbio zahtjev Suda BiH za raspisivanje crvene potjernice za Dodikom i Stevandićem, pozivajući se na član 3. statuta Interpola, prema kojem je zabranjen politički progon.

Srbija je uputila prigovor Interpolu na zahtjev Suda BiH, a nakon nje je isto uradila i Mađarska.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (11)

/ Povezano

/ Najnovije