Oglasio se Fikret Hodžić nakon izlaska iz zatvora

31
Radiosarajevo.ba
Oglasio se Fikret Hodžić nakon izlaska iz zatvora
Foto: Instagram / Fikret Hodžić

Fikret Hodžić se oglasio na društvenim mrežama nakon što je Ustavni sud BiH uvažio njegovu apelaciju i predmet vratio Sudu BiH.

Fikret Hodžić je u četvrtak, 28. novembra, pušten na slobodu iz državnog zatvora u Vojkovićima.

Hodžić se oglasio na Instagramu objavivši fotografiju iz automobila.

Fond PIO Crne Gore raskida ugovor sa centrom "Vilina Vlas" kod Višegrada

Fond PIO Crne Gore raskida ugovor sa centrom "Vilina Vlas" kod Višegrada

"Sa vjerom u Boga i istinu do konačne pobjede", napisao je Hodžić na Instagramu.

Podsjetimo, u aferi 'Respiratori' Fikret Hodžić je osuđen na pet godina zatvora. Ovu presudu potvrdilo je i Apelaciono vijeće Suda BiH.

Međutim, Ustavni sud BiH je nedavno usvojio apelaciju 'F. H. i pravnog lica 'F. H. Srebrena malina' d.o.o. te utvrdio povredu prava na pravično suđenje tih apelanata u dijelu osporene presude Suda BiH kojim je odlučeno o njihovom prigovoru da nisu znali za šta se terete.

Ustavni sud smatra da iz dostavljenih presuda nije otklonjena sumnja u to da su ti apelanti prvi put suočeni s pravnom kvalifikacijom djela za koje su osuđeni u prvostepenoj presudi, te da zbog toga nisu mogli pripremiti odbranu. Stoga je Ustavni sud odlučio da predmet u tom dijelu vrati Sudu BiH koji će otkloniti utvrđenu povredu prava tih apelanata.

Sve o aferi 'Respiratori' čitajte na linku OVDJE.

Fikret Hodžić - objava
Foto: Screenshot / Instagram: Fikret Hodžić - objava

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (31)

/ Najnovije