Odslužili kazne zatvora: Dvojica deportovanih bh. državljana iz SAD-a stigli u Bosnu i Hercegovinu

U subotu, 15. februara 2025. godine, u Bosnu i Hercegovinu su stigla dva državljanina deportovana iz Sjedinjenih Američkih Država.
Ove informacije je, za portal Radiosarajevo.ba, potvrdila glasnogovornica SIPA-e Jelena Miovčić, te je rekla da su "u pitanju lica koja su odslužila svoje kazne zatvora u Sjedinjenim Američkim Državama i sa njima su obavljeni informativni razgovori nakon čega su pušteni".
Dodala je i da su "formirani zajednički timovi SIPA-e, Granične policije i Službe za poslove sa strancima, te će postupati zajednički prema svim licima koja budu pristizala u narednom periodu", saopćila je.

Željezničar nakon velike drame u Bijeljini slavio: Radniku nisu pomogla ni dva penala
Podsjećamo, ranije se oglasio i ministar vanjskih poslova Elmedin Konaković koji je rekao da je u Ministarstvo vanjskih poslova BiH (MVP BiH) stigla potvrda da su američke nadležne službe preuzele su iz Ambasade BiH u SAD putne listove koje je pripremilo Ministarstvo.
"Ima i osoba kriminalnog dosijea koje treba da budu adekvatno tretirane. Ministarstvo sigurnosti sada ima jednu ozbiljnu ulogu u svemu tome. Kapacitete koje imamo mislim da mogu odgovoriti ovom izazovu", rekao je 6. februara 2025. godine ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.