Stiže novi val nevremena: Bosanski lovci na oluje izdali hitno upozorenje
Nakon prvog vala nevremena koji je danas, 21. jula, zahvatio dijelove Bosne i Hercegovine, bosanski lovci na oluje izdali su upozorenje na novi val.
Naime, kako navode, iza 17-18h sati očekuje se pogoršanje vremena koje će se iz pravca sjeverozapada širiti prema jugoistoku Bosne i Hercegovine, uz razvoj lokalno jačih pljuskova i grmljavinskih nevremena.
"Najizraženiji pljuskovi i nevrijeme očekuju se u većem dijelu zemlje, dok bi na krajnjem sjeveru i sjeveroistoku Bosne intenzitet trebao biti nešto slabiji.
Nevjerovatni prizori kroz objetkiv Borisa Trogrančića: Ovčiji brod iz 17. stoljeća plijeni pažnju
Lokalno su mogući obilni pljuskovi, učestali udari groma, jak vjetar, lokalno preko 80km/h", upozorili su lovci na oluje.
Dolazak nevremena u BiH možete pratiti na linku OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.