Napad na tužiteljku Kajmaković: Dopuzao do vozila i pokvario kočnice

Radiosarajevo.ba
Napad na tužiteljku Kajmaković: Dopuzao do vozila i pokvario kočnice

Prije nekoliko dana na automobilu Diane Kajmaković, državne tužiteljke, presječeni su kablovi na kočionom sistemu. Izvori iz Tužilaštva BiH, kojima su poznati preliminarni detalji istrage, navode da je ispod desnog prednjeg točka presječeno crijevo za dovod ulja.

Ovaj pokušaj ugrožavanja sigurnosti državne tužiteljke dobro je isplaniran, smatra izvor Nezavisnih novina.

"Onaj ko je to uradio morao je dobro znati gdje su auto i policijska zaštita jer je vozilo bilo parkirano svega pet do deset metara od policijske kućice u kojoj je sjedio policajac. Dakle, neko je morao dopuzati i ležeći presjeći crijevo za dovod ulja u kočnice, a pomoglo mu je to što je vozilo bilo okrenuto leđima, tako da je s te strane bio zaklonjen", pojasnio je izvor blizak istrazi.

Tužiteljka Kajmaković je dio tima koji pred Sudom BiH procesuira Zijada Turkovića i njegovu organizaciju koja se tereti za teška ubistva i druga krivična djela.

Iz Tužilaštva BiH jučer je kratko potvrđeno da su zatražili stručno vještačenje vozila.

"Nakon što dobijemo nalaz i mišljenje te provedemo ostale istražne aktivnosti Tužiteljstvo BiH će moći dati javnosti više informacija", rekao je Boris Grubešić, glasnogovornik Tužilaštva BiH.

Osude zbog ugrožavanja sigurnosti Diane Kajmaković

Podsjećamo, Armin Kajmaković, suprug državne tužiteljice, 8. decembra obavijestio je Direkciju za koordinaciju policijskih tijela, koja štiti Dianu Kajmaković, da je tokom vožnje privatnog vozila primijetio kvar na kočnicama. Vozilo je odmah izuzeto, te je kasnije utvrđeno da je kvar namjerno izazvan.

Tužiteljka Kajmaković odmah je stavljena pod pojačanu zaštitu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije