Nakon skandaloznog snimka Vlade Đajića: Nikola Šobot preuzima UKC RS

1
Radiosarajevo.ba
Nakon skandaloznog snimka Vlade Đajića: Nikola Šobot preuzima UKC RS
Foto: ATV / Nikola Šobot

Nakon što je Vlado Đajić razriješen dužnosti, Nikola Šobot imenovan je za v.d. generalnog direktora UKC-a RS.

To je objavio portal Srpskainfo.

Šobot će zamijeniti Vladu Đajića kojeg je danas, 19. novembra, sa svih funkcija razriješio lider SNSD-a Milorad Dodik zbog kompromitujućeg snimka koji se pojavio u javnosti.

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Sarajevo "prodisalo", vjetar rastjerao smog: Pogledajte očaravajuće prizore decembarske noći

Snimak, zbog kojeg je Dodik razriješio Đajića svih funkcija u SNSD-u, od jutros kruži medijima i društvenim mrežama. Na spornom snimku se vidi kako nepoznati muškarac pred Vladu Đajića stavlja kesu s bijelom praškastom materijom, nakon čega govore o ciframa 30.000 i 40.000 eura, interventnoj policiji i "maloj".

Dodik je danas donio odluku o razrješenju Vlade Đajića sa dužnosti predsjednika Gradskog odbora SNSD-a Banja Luka zbog, kako je navedeno, narušavanja ugleda stranke, te za privremenog predsjednika ovog odbora imenovao Gorana Maričića.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije