Milorad Dodik će od Sergeja Lavrova tražiti da Rusija stavi veto na Rezoluciju o Srebrenici
Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorad Dodik najavio je kako će se 18. juna u Sankt Peterburgu susresti s ruskim šefom diplomacije Sergejom Lavrovom od kojeg će zatražiti da Rusija stavi veto na usvajanje rezolucije o Srebrenici u Vijeću sigurnosti UN-a.
Dodik je današnjim Novostima izjavio kako će taj dokument dodatno podići tenzije u BiH.
"Očigledno je da neće biti zajedničkog stava u Bosni oko ovog dokumenta, koji ima za cilj da politizira tragediju i nametne kvaziistine o stradanjima u Srebrenici. Ako se teži pomirenju, zašto se ne spominje i 3.500 srpskih žrtava, također na prostorima oko Srebrenice, koje su stradale od Nasera Orića i njegovih ljudi", izjavio je Dodik.
Za predsjednika RS-a sporna je i točka rezolucije o "osudi negiranja genocida", koja, prema njemu, ima za cilj da natjera sve sadašnje i buduće srpske političare da se iznova ispričavaju, javlja Fena.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.