Lagumdžija razgovarao s Ashton i Sorensenom
Catherine Ashton sastala se danas s ministrom vanjskih poslova BiH Zlatkom Lagumdžijom, javlja Anadolu Agency.
Sastanku iza zatvorenih vrata u zgradi Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine prisustvovao je i specijalni predstavnik EU i šef Delegacije EU u BiH Peter Sorensen.
Nakon sastanka, predviđeno je da ministar Lagumdžija održi konferenciju za novinare na kojoj će govoriti o temama razgovora s Ashton.
Catherine Ashton, koja se nalazi u posjeti Sarajevu, jutros se sastala s predsjedavajućim i članovima Predsjedništva BiH, Bakirom Izetbegovićem, Željkom Komšićem i Nebojšom Radmanovićem.
Ashton će se danas sastati i s predstavnicima civilnog društva, a potom će u 16 sati održati konferenciju za novinare u zgradi Evropske unije u Sarajevu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.