Kovačević: 'Dodik sutra drži jedan od najvažnijih govora. Predugo su ova pitanja gurana pod tepih'

Bjegunac od bosanskohercegovačkog pravosuđa Milorad Dodik obratit će se u srijedu, 21. maja, na posebnoj sjednici Narodne skupštine u Banjoj Luci.
Kako je najavljeno, on će na sjednici NSRS održati govor o stanju i budućnosti Bosne i Hercegovine, a prema riječima portparola SNSD-a Radovana Karadžića radit će se o "jednom od najznačajnijih govora uoči obilježavanja 30 godina od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma".
Kovačević je naglasio da se Dodikove riječi neće odnositi samo na RS.

Pune ruke posla za vatrogasce: Požari zahvatili nekoliko lokacija u Hercegovini
"Dok se RS, BiH, a i svijet pripremaju za obilježavanje 30 godina od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, govor predsjednika RS tim povodom bit će sigurno jedan od najznačajnijih koje je održao u posljednjih nekoliko godina, što zbog sadržaja, što zbog aktuelnog trenutka, sa veoma važnim državničkim i političkim porukama", istakao je Kovačević.
Kovačević je dodao i da će Dodik ovom prilikom iznijeti 'realnu sliku' o današnjoj BiH, ali i ponuditi rješenja koja omogućavaju izlazak iz stanja permanentne krize i budućnost za BiH.
"Teme o kojima će govoriti biće okrenute na prvom mjestu ka budućnosti i pitanjima sa kojima se BiH suočava, a koja su predugo gurana pod tepih i bila bez odgovora", rekao je Kovačević.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.