Jačanje veza dvije države: Generalmajorica Janeen L. Birckhead u posjeti Bosni i Hercegovini

2
Radiosarajevo.ba
Jačanje veza dvije države: Generalmajorica Janeen L. Birckhead u posjeti Bosni i Hercegovini
Foto: Press / Posjeta generalmajorice Janeen L. Birckhead

U srijedu, 12. februara 2025. godine, Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini, objavila je da je generalmajorica Janeen L. Birckhead bila u posjeti u Bosni i Hercegovini.

U svojoj objavi su napisali da "s ciljem podrške jačanju snage i sigurnosti Sjedinjenih Američkih Država, generalmajorica Janeen L. Birckhead, zapovjednica Nacionalne garde Marylanda, boravila je u Bosni i Hercegovini (BiH) ove sedmice.

Sastala s predstavnicima Ministarstva odbrane BiH i Oružanih snaga BiH, a od 2003. godine, Nacionalna garda Marylanda održava čvrsto partnertsvo s Bosnom i Hercegovinom, podržavajući civilnu i vojnu saradnju i promovirajući regionalnu saradnju i stabilnost", napisali su. 

Hoće li Kanton Sarajevo dobiti pomoćnu policiju? Odluka uskoro na sjednici Skupštine KS

Hoće li Kanton Sarajevo dobiti pomoćnu policiju? Odluka uskoro na sjednici Skupštine KS

Vijeće za razmjenu u Marylandu u Bosni i Hercegovini izrazilo je zahvalnost general-majorici Janeen L. Birckhead i Nacionalnoj gardi Marylanda na njihovoj nepokolebljivoj podršci Bosni i Hercegovini.

"Vašu stalnu podršku i posvećenost jačanju saradnje i promoviranju regionalne stabilnosti duboko cijene od strane bosanskih Amerikanaca u Marylandu i širom Sjedinjenih Američkih Država. Ovo partnerstvo i napori Marylanda doprinose tome da Amerika postane jača, sigurnija i prosperitetnija", navodi Vijeće.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije