Inspekcija zabranila odlaganje otpada na betonskom bazenu u Vrapčićima

1
Radiosarajevo.ba
Inspekcija zabranila odlaganje otpada na betonskom bazenu u Vrapčićima
Foto: Facebook / Arhiva/ Požar kod stadiona FK Velež

Okolišna inspekcija Ministarstva trgovine, turizma i zaštite okoliša Hercegovačko-neretvanskog kantona zabranila je daljnji dovoz, deponiranje i pretovar komunalnog otpada na lokalitetu betonskog bazena u Vrapčićima.

Kako je potvrđeno iz inspekcijskog nalaza, nadzor je provela okolišna inspektorica Mirsada Gološ, a zabrana je uslijedila nakon utvrđenih nepravilnosti u vezi s upravljanjem otpadom od strane gradskog komunalnog preduzeća.

Prema dostupnim informacijama, 23. juna na ovu lokaciju je dovezeno oko 115 tona komunalnog otpada, koji je potom privremeno odložen na prostoru betonskog bazena u blizini jezera HE Mostar.

Veliki problem za BiH uoči večerašnje utakmice sa Katarom: Zmajevima otpao važan igrač?

Veliki problem za BiH uoči večerašnje utakmice sa Katarom: Zmajevima otpao važan igrač?

Lokacija je ranije korištena kao privremeno pretovarno mjesto nakon problema u sistemu zbrinjavanja otpada i požara na deponiji Uborak. Međutim, takvo rješenje izazvalo je nezadovoljstvo dijela mještana, koji su blokirali prilaz kamionima, piše Hercegovina.info.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić ranije je pozvao građane da obustave blokade, upozoravajući na moguće pravne posljedice i otežano funkcionisanje sistema odvoza otpada u gradu. Istovremeno, mještani su izrazili zabrinutost zbog blizine jezera HE Mostar i mogućih ekoloških posljedica.

Nalaz inspekcije
Foto: Hercegovina info: Nalaz inspekcije

Nakon inspekcijskog nadzora, donesena je odluka o zabrani daljeg korištenja ove lokacije za bilo kakve aktivnosti vezane za otpad.

Nalaz inspekcije
Foto: Hercegovina info: Nalaz inspekcije

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije