Gorjele kuće u vlasništvu Bošnjaka na entitetskoj liniji: Gradonačelnik smiruje tenzije

21
Radiosarajevo.ba
Gorjele kuće u vlasništvu Bošnjaka na entitetskoj liniji: Gradonačelnik smiruje tenzije
Foto: Gradačac.ba / Sastanak s gradonačelnikom

U selu Grabov Gaj kod Gradačca, koje se nalazi na enititeskoj liniji i graniči s Pelagićevom u entitetu RS, u posljednih nekoliko mjeseci desile su se tri paljevine, a gorjela su tri objekta u vlasništvu Bošnjaka. Također na lokalnom putu pronađena je jedna mina bez upaljača, a srušen je i šadrvan koji su izgradili lovci iz obližnjih naselja u kojima žive Bošnjaci.

Povodom nedavnih paljevina dvije vikendice i sječe potpornih stubova na tendi lovačke kuće, te pronalazak eksplozivne naprave na području Mjesne zajednice Grabov Gaj danas je Gradonačelnik sa saradnicima održao sastanak sa povjerenicima vijeća mjesnih zajednica Grabov Gaj i Mionica II, te načelnikom Policijske uprave Gradačac i zamjenikom komandira Policijske stanice Gradačac.

Predstavnici mjesnih zajednica su konstatovali da u proteklim godinama na ovom području nisu zabilježeni međuetnički problemi i incidenti.

Tragedija kod Jajca: Smrtno stradao 11-godišnji dječak

Tragedija kod Jajca: Smrtno stradao 11-godišnji dječak

Građani ovih i okolnih mjesnih zajednica iznenađeni su i zatečeni novonastalom situacijom obzirom na korektne međususjedske odnose stanovnika tih područja.

Konstatovano je da nedavni događaji predstavljaju izolovane slučajeve protivpravnog djelovanja određenih pojedinaca.

Na sjednici NSRS-a usvojen sporni prijedlog za novi entitetski ustav

Na sjednici NSRS-a usvojen sporni prijedlog za novi entitetski ustav

U cilju otkrivanja počinilaca navedenih krivičnih djela od strane Policijske uprave Gradačac poduzete su operativno istražne radnje.

O navedenim dešavanjima obaviješteno je Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona.

Sa ovog stastanka upućen je apel za kontinuiranu saradnju sa policijskim i bezbijednosnim organima a pogotovo imajući u vidu uznemirenost građana vezano za sigurnosne izazove globalnog karaktera.

Pozivaju se građani da ne poduzimaju određene radnje koje bi dodatno mogle zakomplikovati usložnjenu sigurnosnu situaciju.

Poručeno je da nema razloga za zabrinutost te se građani pozivaju na saradnju sa policijskim organima čije prisustvo će na navedenom području u narednom periodu biti pojačano, soapćeno je iz Grada Gradačca.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (21)

/ Povezano

/ Najnovije