FOTO: Poznat identitet četvorice stradalih rudara u Kaknju
U rudarskoj nesreći, koja se dogodila u trećoj smjeni jame Begići-Bištrani Rudnika mrkog uglja Kakanj, poginuli su Muhamed Sarač (rođen 1968. godine), Nermin Mušija (1977.), Mijo Stojičić (1976.) i Sejad Gađun (1971.), potvrdio je glasnogovornik RMU Kakanj Adib Zekić, javlja Anadolu Agency (AA).
U kakanjskoj jami bilo 28 rudara: Pretpostavlja se uzrok nesreće
Svi poginuli rudari su radili na poslovima utovarivača. U nesreći su povrijeđeni rudari Haris Mušija (rođen 1972.) i Džemal Ibrahimspahić (1980.). Oni su prebačeni u Kantonalnu bolnicu u Zenici.
Preživjeli rudari su trenutno u policijskoj stanici u Kaknju gdje daju izjave.
Iz RMU Kakanj su najavili konferenciju za medije koja će biti održana oko 11 sati kada će saopćiti više detalja o nesreći.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.