FOTO: Hrvati u Banjoj Luci Kolindu Grabar Kitarović dočekali aplauzom

Radiosarajevo.ba
FOTO: Hrvati u Banjoj Luci Kolindu Grabar Kitarović dočekali aplauzom
/ FOTO: Alfred Yaghobzadeh

U Banjoj Luci je u toku sastanak predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović koja boravi u višednevnoj posjeti Bosni i Hercegovini.

Posjeta hrvatske predsjednice Banjoj Luci izazvala je i pažnju velikog broja Banjalučana, koji su se uoči njenog sastanka s Dodikom okupili u neposrednoj blizini Palate RS-a u Banjoj Luci.

Nakon što je Grabar Kitarović izašla iz službenog automobila čuo se manji pljesak jednog broja okupljenih Hrvata u Banjoj Luci.

Prvu posjetu hrvatske predsjednice najvećem gradu RS prati i jako policijsko osiguranje.

Nakon sastanka s Dodikom, predsjednica Republike Hrvatske danas će posjetiti i Biskupski ordinarijat u Banjoj Luci. Ona će razgovarati s biskupom banjalučkim monsinjorom dr. Franjom Komaricom i njegovim suradnicima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije