Formira se savez za promjene u RS-u
Opozicioni blok u Republici Srpskoj - savez za promjene, danas će zvanično biti formiran u Banjoj Luci, javlja Fena.
Predviđeno je i potpisivanje deklaracije o osnovama budućeg djelovanja članica saveza za promjene.
Okosnicu ovog saveza čine SDS, PDP i NDP te još nekoliko opozicionih stranaka u RS-u s ciljem da u oktobru dođe do promjena u Republici Srpskoj te da s vlasti odu Milorad Dodik i SNSD.
Predstavnici stranaka članica saveza za promjene su ranije najavili da će imati zajedničkog kandidata za izbor predsjednika RS-a i člana Predsjedništva BiH iz RS-a.
Osim stranaka, cilj im je da se okupi široki front i predstavnika nevladinog sektora i pojedinaca koji žele promjene u RS-u.
Predsjednik SDS-a Mladen Bosić ranije je rekao da je to blok za promjene u RS-u, koji bi trebao da okupi sve stranke, organizacije i pojedince koji smatraju da RS treba da krene nekim drugim putem nego ovim kojim je išla osam godina s Miloradom Dodikom.
"Neće biti lak posao objediniti sve opozione snage, ali smo spremni da sa svima razgovaramo i ponudimo učešće u tom procesu promjena u RS-u za bolju budućnost i vraćanja povjerenja u sistem", kazao je predsjednik SDS-a.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.