Federacija BiH uplatila milionska sredstva: Klinički centri dobijaju značajnu podršku
Federalno ministarstvo financija završilo je isplatu sredstava u ukupnom iznosu od 45 miliona KM, namijenjenih za tri klinička centra na području Federacije BiH.
Primatelji transfera su Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, Sveučilišna klinička bolnica Mostar i Univerzitetski klinički centar Tuzla.
Sredstva su namijenjena za osiguravanje dostignute razine standarda sigurnosti i kvalitete zdravstvenih usluga sekundarne i tercijarne razine zdravstvene zaštite koje se pružaju pacijentima s cijelog područja Federacije BiH kroz održavanje i poboljšanje likvidnosti javnih zdravstvenih ustanova, zadovoljavanje zdravstvenih potreba pacijenata te osiguranje kontinuiranog pružanja sigurnih i kvalitetnih zdravstvenih usluga sekundarne i tercijarne razine zdravstvene zaštite.
Dubravko Barbarić za Radiosarajevo.ba: Želja nam je da se vratimo u Skenderiju, ali...
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.