Evropski parlament neće usvojiti rezoluciju o Srebrenici?
Evropski parlament će sljedeće sedmice obilježiti dvadesetu godišnjicu zločina u Srebrenici, ali neće donositi posebnu rezoluciju o tome, saopćeno je iz press službe EP-a, javlja Patria.
Umjesto rezolucije koju je predložio hrvatski zastupnik Ivan Jakovčić, predsjednik Parlamenta će na plenarnom zasjedanju u Strasbourgu u srijedu pročitati saopćenje kojim će odati poštu žrtvama Srebrenice.
Predsjednik Evropskog parlamenta Martin Schulz će prisustvovati i komemoraciji u Potočarima 11. jula 2015. godine potvrdio je njegov glasnogovornik.
U ponedjeljak će poslanici Eduard Kukan, Jozo Radoš, Igor Šoltes i Tanja Fajon ispred plenarne dvorane EP-a u Strasbourgu podijeliti kolegama 750 ručno vezenih "cvjetova Srebrenice".
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.