Draško Stanivuković najavljuje novi politički pokret: "Ovo je ozbiljno ukrupnjavanje opozicije"

5
Radiosarajevo.ba
Draško Stanivuković najavljuje novi politički pokret: "Ovo je ozbiljno ukrupnjavanje opozicije"
Foto: Miomir Jakovljević / Ringier / Draško Stanivuković

Lider PDP-a Draško Stanivuković potvrdio je da će u naredne dvije do tri sedmice biti ozvaničeno formiranje novog političkog pokreta, o kojem se već danima spekuliše u javnosti.

Kako je istakao, riječ je o, "prvom, ali i ozbiljnom političkom ukrupnjavanju u posljednjih nekoliko godina, posebno kada je riječ o opozicionoj političkoj sceni".

"Ovo će biti pokret koji će okupiti važne ljude. Planiramo da ga ozvaničimo kroz potpisivanje sporazuma i promociju programa. Ljudi traže ozbiljne političke projekte i odgovore na izazove vremena u kojem živimo", poručio je Stanivuković.

Direktorica TV Slovenije: "Ne možemo stajati na istoj pozornici sa zemljom koja čini genocid u Gazi"

Direktorica TV Slovenije: "Ne možemo stajati na istoj pozornici sa zemljom koja čini genocid u Gazi"

On je naglasio da će u okviru novog pokreta biti okupljene različite političke organizacije, nevladine organizacije, ali i pojedinci.

"Na političkoj sceni se rađa struktura koja je spremna da u narednim godinama preuzme odgovornost za vođenje RS", dodaje on.

Kako je rekao, naziv samo pokreta neće još otkrivati, a kako kaže špekulacije koje su pojavile u javnosti oko imena nisu tačne.

Kako je dodao, on bi trebalo da se nađe na čelu pokreta.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (5)

/ Povezano

/ Najnovije