Dodik i njegova svita sastanče po RS, Stevandić poručio: 'Zukan Helez laže i ruši BiH'

12
Radiosarajevo.ba
Dodik i njegova svita sastanče po RS, Stevandić poručio: 'Zukan Helez laže i ruši BiH'
Foto: Prtscr / Youtube / Nenad Stevandić

Sutra ćemo u NSRS pozvati predstavnike svih političkih partija kako bi razgovarali o tekstu novog ustava, rekao je predsjednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić, na konferenciji za novinare nakon sastanaka u Palati RS o novom tekstu ustava bosanskohercegovačkog entiteta RS.

Stevandić je ponovio već sto puta izgovorenu laž u nadi da će postati istina i poručio da RS ne ruši ustavni integritet BiH, već ga ona brani. Stevandić je zatim teško napao ministra sigurnosti Bosne i Hercegovine Zukana Heleza.

"Bilo je kritika kad su predsjednik RS Milorad Dodik i srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović sazvali sastanak sa bezbjednosnim agencijama. On je bio javan. Zukan Helez, ministar bezbjednosti BiH, je jučer imao sastanak na kojem je tema bila stvaranje "bosanskog Hamasa".

Zatraženo produženje pritvora za majku i sina koji su držali 31 dijete u kući u Brčkom

Zatraženo produženje pritvora za majku i sina koji su držali 31 dijete u kući u Brčkom

To je rušenje BiH, to upravo destibilizuje BiH i cijeli region. I zato je RS spremna da brani svoje institucije. Ne želimo da neko na bazi lažnih informacija ovdje stvori sjeme zla", naveo je Stevandić.

Sastanku su prisustvovali predsjednik RS Milorad Dodik, premijer RS Radovan Višković, predsjednik NS RS i lider Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić, ministar unutrašnjih poslova Siniša Karan, ministar za naučno-tehnološki razvoj i visoko obrazovanje Željko Budimir, ministrica finansija Zora Vidović, predsjednik SP-a i ministar energetike i rudarstva Petar Đokić.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (12)

/ Povezano

/ Najnovije