Detalji iz sudnice: Pogledajte obraćanje Milorada Dodika sutkinji Seni Uzunović

17
Radiosarajevo.ba
Detalji iz sudnice: Pogledajte obraćanje Milorada Dodika sutkinji Seni Uzunović
Foto: Printscreen / Milorad Dodik u sudnici

Danas, 19. februara, održano je iznošenje završnih riječi na suđenju predsjedniku bh. entiteta RS Miloradu Dodiku i Milošu Lukiću, bivšem vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika RS-a.

Objavljen je snimak sa današnjeg suđenja dodiku i Lukiću. 

"Zbog toga što sam operisan meni je rečeno da ne sjedim dugo, a ovdje iz poštovanja prema vama (Sena Uzunović) lično sjedim sve ovo vrijeme. Ja nisam ni dogovarao koliko će sati on (advokat) govoriti i šta će govoriti. Ja samo hoću da kažem da ovi uslovi nisu za mene podnošljivi. Prije svega moram da kažem da se ovdje po mom dubokom uvjerenju radi o političkom procesu", rekao je na početku obraćanja Dodik.

Potresni detalji tragedije u bh. komšiluku: Tijelo dječaka (15) pronašla majka

Potresni detalji tragedije u bh. komšiluku: Tijelo dječaka (15) pronašla majka

O tome kako je započeo svoju završnu riječ možete pogledati na snimku ispod.

Kako je saopćila sutkinja Sena Uzunović na kraju ročišta, presuda će biti izrečena u srijedu 26. februara u 13 sati. Presuda, podsjetimo, bit će prvostepena.

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zatražilo je danas da Dodik bude kažnjen kaznom zatvora koja je bliža maksimalnoj nego minimalno predviđenoj za ovo krivično djelo, te 10 godina zabrane obavljanja političkog rada.

Istu kaznu je Tužilaštvo zatražilo i za vršioca dužnosti direktora "Službenog glasnika" Miloša Lukića.

Podsjetimo, Dodik i Lukić se terete da su od 1. do 9. jula 2023. godine u Banjoj Luci, svjesni i znajući da je visoki predstavnik Christian Schmidt donio odluku kojom se sprečava stupanje na snagu Zakona o neprimjenjivanju odluka Ustavnog suda BiH od 1. jula iste godine, kao i odluku kojom se sprečava stupanje na snagu Zakona o izmjeni Zakona o objavljivanju zakona i drugih propisa RS-a, preduzimali radnje s ciljem nastavka zakonodavnog postupka, ne primjenjujući i ne provodeći odluke visokog predstavnika.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (17)

/ Povezano

/ Najnovije