Danas vanredna sjednica NSRS: Da li će Željka Cvijanović dobiti podršku opozicije?

4
Radiosarajevo.ba
Danas vanredna sjednica NSRS: Da li će Željka Cvijanović dobiti podršku opozicije?
Foto: YouTube / Željka Cvijanović

U srijedu, 14. maja 2025. godine, održat će se sjednica Narodne skupštine bosanskohercegovačkog entiteta RS.

Sjednica je sazvana u svrhu rasprave po prijedlogu Željke Cvijanović.

Kako se navodi u pozivu sjednice, radi se o 'potvrđivanju Izjave člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz Republike Srpske po kojoj je Zaključak Predsjedništva Bosne i Hercegovine broj: 01-50-1-1122-2/25 usvojen bez konsenzusa na 22. redovnoj sjednici Predsjedništva Bosne i Hercegovine, održanoj 12. maja 2025. godine, veoma štetan po vitalne interese RS'. 

Slobodan Vasković: "Tužilaštvo i Sud BiH imali su šansu, ali nisu ni pokušali da je iskoriste"

Slobodan Vasković: "Tužilaštvo i Sud BiH imali su šansu, ali nisu ni pokušali da je iskoriste"

Predsjednik NSRS Nenad Stevandić izjavio je da će sjednica biti održana sa početkom u 16 sati, a da se radi o spornom zaključku Predsjedništva BiH koji ima set od osam dijelova.

Cvijanović je preglasana i uložila je veto, a o čemu sada treba da se izjasne narodni zastupnici u RS.

Da bi zaključak Predsjedništva BiH bio van snage, potrebna je dvotrećinska većina u NSRS koju nema skupštinska koalicija. Dakle, potrebna je podrška opozicije.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije